Bilgisayarınız orjinal bir windows lisansına sahip fakat etkinleştirme ile ilgili sorun yaşıyorsanız aşağıdaki yönergeleri izleyebilirsiniz.

1. Başlat‘a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemi‘ne sağ tıklayarak ”Yönetici olarak çalıştır” seçeneği ile açınız.

2. wmic path SoftwareLicensingService get OA3xOriginalProductKey komutunu yazıp ENTER’a basınız.

3. Başlat>Ayarlar>Güncelleştirme ve Güvenlik>Etkinleştirme>”Ürün anahtarını değiştir” kısmından etkinleştirme yapmayı deneyiniz.

Ayrıca, Görüntü + R tuşlarına aynı anda basıp slui 3 yazınız. Çıkan ekranda 25 haneli ürün anahtarınızı girip etkinleştirmeyi yapabilirsiniz.

Sorunun devam etmesi durumunda:

Orijinal lisans anahtarınız ve Windows işletim sisteminiz, bir mağazadan alınma – kutu sürüm ise aşağıdaki adımları uygulayınız:

1- Microsoft Destek adresine giriniz.

2- Açılan ana sayfada ”Bize başvurun” başlığına tıklayınız.

3- Yeni açılan pencerede ”Başlarken” seçeneğine tıklayınız.

4- Ardından, gelen kutucuğa, yaşadığınız sorunu kısa bir şekilde yazınız.

5- Ardından Sonraki başlığına tıklayınız.

6- Yaşadığınız sorun ile ilgili kategorileri seçmenizin ardından, sağ tarafta yer alan ”Beni olabildiğince çabuk ara” seçeneğini seçiniz. Bu şekilde, Microsoft Desteği size ulaşacaktır. ”Bir arama programlayın” seçeneğini seçmeniz durumunda ise, belirttiğiniz zaman diliminde aranmanızı sağlayabilirsiniz.

(Eğer tarafınıza bir geri dönüş olmaz ise, 444 67 87 numaralı Microsoft İletişim ve Destek Hattı ile bağlantı kurunuz.)

Orijinal lisans anahtarınız ve Windows işletim sisteminiz, bilgisayarınızı aldığınızda beraber geldiyse:

Bu durumda, cihazınızın üreticisi ile bağlantı kurarak işletim sisteminiz ve orijinal lisans anahtarınız hakkında bilgi talep edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir